INDIVIDUÁLNÍ kurz akvarelu Praha

Hledáte možnost výtvarné realizace a zároveň relaxaci? Nechcete si pořizovat nákladné výtvarné pomůcky? Chcete se svému malování věnovat  v přírodě i doma? 
Pojďte vyzkoušet akvarel! 

Malování vodovými barvami má dlouhou tradici, již pravěcí lovci míchali pigmenty s vodou či tukem a malovali jimi po stěnách jeskyní. 

Malba akvarelem je jako kouzlo: barvy jsou transparentní, křehké a zároveň i brilantní. Akvarelem můžete malovat jakýkoli námět: krajinku, zátiší, portrét. Ideální je také k rychlým skicám, dá se kombinovat i s jinými výtvarnými technikami.

Akvarel může být  i formou meditace: čínští a japonští kaligrafové za vrcholného soustředění promýšlejí každý tah štětce...

Ostych a obavy nechte doma, čekají nás společné dvě a půl hodiny práce a zábavy. Povedu vás krok za krokem a vše se podaří :)

Délka trvání: 2,5 hodiny
Termín a začátek: dle dohody

Počet účastníků: 1
 
Kurz určen pro: začátečníky i mírně pokročilé, pro všechny, kteří obdivují kouzlo akvarelu, nebo pro ty, co chtějí vyzkoušet něco nového
Vhodné i pro děti od 12 let. (Dítě do 15 let musí přijít s dospělým.)

Co vás čeká:

Individuální kurz mi umožní věnovat se intenzivně přímo Vám, dle Vašich potřeb.Téma kurzu je možno dohodnout dle vašeho zájmu (např. krajinka, květiny, příroda, abstrakce...)

Naučíte se míchat barvy a vyrobíte si vlastní barevnici jako pomůcku pro další malování. Barvy budeme zapíjet, míchat, lavírovat, cákat štětcem. Povíme si o optimální kompozici a připravíme si přípravnou skicu tužkou.

Potřebné pomůcky dostanete na místě. (Pokud ale doma máte nějaké oblíbené štětce s měkkým vlasem (stačí i obyčejné školní), případně akvarelové či anilinové barvy, klidně si je vezměte s sebou :))

Kde: Praha 10, Ateliér Modrý květ

image

Těším se na vás! Jitka

Žádné komentáře: