Jistě, v obchodech je široká nabídka razítek různých druhů, ale není lepší si vyrobit razítko vlastní? Přesně podle představ?
Jednoduché otisky můžeme získat otiskáváním běžných a dostupných předmětů, stačí se rozhlédnout kolem sebe! Knoflíky, dřívka, přírodniny nebo tužka s gumou na konci mohou posloužit jako jednoduchá razítka.
Pěnové krabičky na svačiny se dají opracovat jen tužkou a také použít k otiskávání. Všichni známe bramborová razítka, tisknout ale můžeme i ovocem či jinou zeleninou!
Kdo se potýkal s linorytem, ví, že je potřeba občas pořádně přitlačit a dávat pozor na prsty :) K vyřezanému menšímu motivu z linorytu je dobré opatřit si nějaký držáček pro snadnější manipulaci.
Pro děti, ale i dospělé, může být výhodnější použít k výrobě razítek pryž. Je měkčí, k rytí není potřeba vyvíjet tak velkou sílu. Musíme však počítat s pružností materiálu.
Kdo se bojí rytí, může vystřihovat nebo tepelně tvarovat.
Hotová razítka mají široké pole uplatnění při práci s papírem, od scrapbookingu přes ozdobné taštičky, visačky...
Práci nám výrazně ulehčí použití razítkovacích polštářků. Jsou dostupné v široké škále barev a jejich použití je snadné a relativně čisté.
To oceníte nejen při práci s dětmi :).
Pokud jsem vás na výrobu razítek alespoň trochu navnadila, jsem moc ráda. Jde totiž o velmi pěknou techniku, navíc s nejen krásným, ale i praktickým výsledkem! :)
Jestli si netroufáte vyrobit razítko sami, nebo se vám nechce pořizovat pomůcky kvůli jednomu pokusu, ráda vás přivítám na kurzech.
Během  zhruba 2,5 hodin si povíme a vyzkoušíme vše potřebné.
Vyrobte si vlastní razítko. Kurz 1.6. 2015 Praha     
Kurzy nabízím i v individuální formě, pro ty, jimž nevyhovuje práce ve skupince nebo předem vypsané termíny :)